İş Yaşamı:

Teoman Metehan, uzun yıllar gayrimenkul proje geliştirme, proje yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yönetici ve girişimci olarak yer almıştır. Çalıştığı bazı kurumlar ve çalışma alanları şöyledir:

Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. – Proje Yönetimi

Gates Fiber Products Co. Inc. (USA) – Satış ve Pazarlama Yönetimi

Doğan Medya Grubu – Bilgi Teknolojileri ve Süreç Yönetimi

Siemens Sanayi ve Tic. A.Ş. – CRM ve Müşteri Hizmetleri Yönetimi

Teknik Yapı A.Ş. – CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

Sehrikeyif.com (TVI Group) – Kurucu

Keller Williams Yalı – Maltepe Bölge Müdürlüğü – Kurucu, Yönetici

Teoman Metehan, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından biri olan Teknik Yapı’da CEO olarak görev yaptığı dönemde Uphill Court Ataşehir, Uphill Court Bahçeşehir, Uplife, Uprise, Upcity, Dilman Towers gibi İstanbul’un önemli projelerinin geliştirme, yönetim, finansman, fiyatlandırma, satış ve pazarlama alanlarında katkı sağlamıştır.

Teoman Metehan’ın kurduğu ve Türkiye’nin tanınan ve güvenilen turizm e-ticaret sitesi Sehrikeyif.com, özellik Kıbrıs paket turları alanında yüzbinlerce kişi tarafından tercih edilen bir platform haline gelmiştir.

Gayrimenkul sektöründeki çalışmalarını da aralıksız sürdüren Teoman Metehan, dünya çapında 900’ü aşkın bölge müdürlüğü ve 176 bini aşkın danışmanı ile, dünyanın en fazla danışmanına sahip gayrimenkul franchise markası olan Keller Williams’ın Maltepe Bölge Müdürlüğü’nün kuruluşunu üstlenmiştir.

Danışmanlar için sahip olmaya değer kariyerler, sahip olmaya değer işler ve yaşamaya değer hayatlar kurmak hedefiyle 1983’te kurulan Keller Williams, başarıya giden yolda benzeri olmayan sistem ve modelleriyle dünyada gayrimenkul danışmanlığı sektörüne tamamen farklı bir yöne vermektedir. Keller Williams, standart hale getirdiği iş modeliyle, dünyada 15 ülkede faaliyet göstermektedir.

Eğitimi:

F.M.V. Özel Işık Lisesi

Boğaziçi Üniversitesi –  İnşaat Mühendisliği – Lisans

Boğaziçi Üniversitesi –  İnşaat Mühendisliği – Yüksek Lisans

Marmara Üniversitesi – Çağdaş İşletme Teknikleri Programı

University of Maine, USA – İşletme Yüksek Lisansı (MBA)